Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2013. Március 12. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Újra beindulhat a hazai cukorgyártás?

Újra beindulhat a hazai cukorgyártás?

A hazai cukorgyártás számára új lehetőségeket nyit meg az uniós cukorkvóta-rendszer megszűnése – mondta Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter a Kossuth Rádióban vasárnap. A rendszerváltás idején működő 12 cukorgyár közül ma csak a kaposváriban folyik termelés. Ha megszűnik a kvótarendszer, akkor többet lehet termelni, és a feldolgozóipart is fel lehet futtatni.

A közös agrárpolitika újragondolásával jó esély nyílhat a honi cukorgyártás beindítására. A 300 ezer tonnás hazai fogyasztás mindössze egyharmadát képes megtermelni az ország egyetlen működő, külföldi kézben lévő cukorgyára.

Jelenleg az új közös agrárpolitika tervezése, jogalkotása folyik, és elmondható, hogy ebben van lehetőség a cukortermelésre. Ha megszűnik a kvótarendszer, akkor többet lehet termelni, és a feldolgozóipart is fel lehet futtatni. Ez egy biztató jövőkép, azon dolgozunk, hogy Magyarország élni tudjon ezzel a lehetőséggel – fogalmazott a vidékfejlesztési miniszter.

A rendszerváltás idején működő 12 cukorgyár közül ma csak a kaposváriban folyik termelés. Többet, köztük a szolnokit, elbontották.

A cukorkvóta éveken belül várható megszűnése után tehát jelentős beruházást igényel majd a gyártás újraindítása. Minderről a hirado.hu számol be.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.