Hírek
2013. Június 10. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
12 milliárd jut fejlesztésre, kkv-kra Észak-Magyarországon

A Regionális Fejlesztési Operatív Programok keretében, az észak-magyarországi és az észak-alföldi régióban járóbeteg-szakellátásra több mint 5 milliárd forint, bölcsődefejlesztésre több mint 1 milliárd, kkv telephelyfejlesztésére pedig több mint 5,5 milliárd uniós támogatásról született döntés.
Az Új Széchenyi Terv keretében a 2010-2013-as időszak forrásaiból közel 12 milliárd forint uniós támogatás felhasználásáról döntöttek, az összeget az észak-magyarországi és az észak-alföldi régióban egészségügyi, szociális, valamint vállalkozásfejlesztési célokra használhatják fel a pályázatok nyertesei.
Az észak-magyarországi és az észak-alföldi régióban egészségházak, illetve egészségügyi alapellátás és járóbeteg-szakellátás fejlesztésére összesen 32 nyertes pályázóval kötöttek szerződést. Az észak-alföldi régióban 25 pályázat részesült támogatásban több mint 1,5 milliárd forint értékben, az észak-magyarországi régióban pedig 7 pályázatot támogattak összesen 3,5 milliárd forinttal.
A fejlesztés célja, hogy mindenki számára hozzáférhetővé váljanak a megfelelő színvonalú ellátást nyújtó egészségügyi intézmények. A hátrányos helyzetű térségekben kiemelt cél, hogy az egészségügyi szolgáltatások ugyanúgy működjenek, mint az ország fejlettebb régióiban.
Észak-Magyarországon bölcsődefejlesztések is megvalósulhatnak a jövőben; az erre a célra kiírt pályázaton 5 szervezet összesen több mint 1 milliárd forinton osztozhat. A beruházásokkal a régióban bölcsődék kapacitásbővítése és kapcsolódó infrastrukturális fejlesztése: meglévő épületek felújítása, korszerűsítése, indokolt esetben új épület építése valósítható meg.
A Regionális Fejlesztési Operatív Programok keretében az észak-alföldi régióban 88 pályázó kapott támogatást kis- és középvállalkozások fejlesztésére. E pályázat célja többek között a régiók foglalkoztatási mutatóinak javítása a mikro-, kis- és középvállalkozások infrastruktúrájának korszerűsítésével, illetve működési feltételeik kedvezőbbé tételével. Az Észak-Alföldön megvalósuló vállalkozásfejlesztésekre összesen több mint 5,5 milliárd forint támogatást ítéltek meg a nyertes kkv-knak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt