Hírek
2020. Október 16. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hétvégén is többször beborul az ég
A hétvégén is többször beborul az ég, helyenként eső is várható, de egyre többet süt ki a nap - közölt az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzésében, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, délen, délkeleten viszont felszakadozhat a felhőzet. Főként az ország északi felén több helyen várható eső, zápor, keleten zivatar is lehet. A szél több helyen megélénkül, a Kisalföldön helyenként meg is erősödik. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. Napközben általában 10-16 fokig emelkedik a hőmérséklet, északkeleten néhány fokkal melegebb is lehet.
Szombaton általában erősen vagy közepesen felhős lesz az ég, de emellett lesznek napos időszakok is. Szórványosan előfordulhat kisebb eső, zápor. A szél élénk, többfelé erős lesz. A minimumhőmérséklet 2-8, a maximumhőmérséklet 7-13 fok között alakul.
Vasárnap elsősorban hajnalban pára- és ködfoltok is lehetnek. Napközben változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. Főként a Dunától keletre fordulhat elő helyenként kisebb eső, záporeső. Sokfelé megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 7, a csúcshőmérséklet 8 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
