Hírek
2020. Június 24. 10:55, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A korábban már bevált munkalehetőségekkel folytatódik a diákmunkaprogram
Nem kell változásra készülniük a jelentkezőknek, a korábbi években már bevált munkalehetőségekkel folytatódik idén is a nyári diákmunkaprogram
- mondta az M1 kedd esti műsorában az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.
Bodó Sándor megerősítette, hogy a munkát vállaló diákokat idén is várják az önkormányzatok, valamint az idegenforgalom és a vendéglátás. Kiemelte a mezőgazdasági munkákat is, mivel ezen a területen gyakorlatilag korlátlanul kínálnak lehetőségeket. A program népszerűségét jelzi, hogy sokan érdeklődtek az elmúlt hetekben attól tartva, hogy a válság elveszi a nyári munkalehetőségeket - tette hozzá.
A kormány 21 ezer diák jelentkezésére számít a július 1-től augusztus 30-ig tartó programra, amelyre 3 milliárd forintot különítettek el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
