Hírek
2017. Április 01. 08:24, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A közel-keleti keresztények javára gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban
A Közel-Keleten élő keresztények javára gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban - közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia sajtószolgálata az MTI-vel.
A közleményben azt írták: ahogy Szent Pál kéri a korintusi híveket, hogy segítsék nagylelkűen a jeruzsálemi, szűkölködő híveket, úgy hirdet az Apostoli Szentszék - az ősi hagyományt követve - templomi gyűjtést a Közel-Keleten nehéz körülmények között élő keresztények javára a nagyböjti időszakban.
Ferenc pápa szavait idézték, miszerint "mindannyiunk felelőssége, hogy a szolidaritás cselekedeteivel a reménység magvait elhintsük".
Hozzátették: az előző évi gyűjtés során a magyarországi katolikusok mintegy 59 millió forinttal segítették a szentföldi keresztényeket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
