Hírek
2020. Augusztus 12. 18:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A NAV ingyenes számlázóprogrammal és mobilapplikációval segíti a vállalkozásokat
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal(NAV) ingyenes számlázóprogrammal és mobilapplikációval segíti a vállalkozásokat - közölte az adóhatóság a szerdán az MTI-nek küldött közleményben.
Felhívták a figyelmet arra, hogy a július 1-jétől bővült azoknak a számláknak a köre, amelyekről adatot kell szolgáltatni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak.
Ismertetik, hogy július óta már áfaértéktől függetlenül kötelező a számlaadat-szolgáltatás lényegében minden vállalkozásnak, amely egy másik belföldi áfaalanynak, belföldi teljesítésű ügyletről állít ki számlát.
Az online számla rendszer 2018-as bevezetésétől a NAV ingyenes számlázóprogramot (online számlázó) biztosít a gazdálkodóknak, amivel az online számlaadat-szolgáltatás automatikusan teljesíthető.
Részletezik, hogy a sikeres adatszolgáltatás feltétele az előzetes regisztráció, ami elvégezhető a www.onlineszamla.nav.gov.hu oldalon.
A rendszer indulása óta eltelt mintegy két év alatt több mint 860 ezren sikeresen regisztráltak. A NAV online számlázóját pedig már csaknem 70 ezer vállalkozás használja.
A NAV online számlázó előnye, hogy nem kell telepíteni külön programot, nem foglal külön tárhelyet a számítógépen. Mint minden online megoldáshoz, a számlázó használatához is csupán internetkapcsolat kell. A biztonságos, gyors és ingyenes számlázás mellett a NAV fejlesztéseivel a július 1-jétől életbe lépett kiterjesztett adatszolgáltatás is könnyen teljesíthető, a rendszerbe épített automatizmusok ezt a feladatot elvégzik a felhasználók helyett - írja a NAV.
Hangsúlyozzák, 2020 júniusa óta elérhető a NAV új fejlesztése, az online számlázó mobilapplikációja, ami ingyenesen letölthető az Apple App Store és a Google Play áruházakból. Az új fejlesztésű applikáció sikerét jelzi, hogy két hónap alatt Androidra csaknem 14 ezren, míg iOS-ra mintegy 7 ezren letöltötték az alkalmazást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld
Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány
Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.
