Hírek
2011. November 29. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A reggeli nassolás is káros
A legfrissebb kutatások szerint ha valaki fogyni szeretne, akkor a közhiedelemmel ellentétben reggel és a délelőtti órákban sem nassolhat. Ez a kis 'bűnözés' is visszavetheti ugyanis a fölösleges kilók hatékony leadását.
A tudósok olyan nők nassolási szokásait vizsgálták, akik részt vettek egy fogyókúrás tanulmányban. Az eredmények szerint azok, akik reggel vagy délelőtt nassoltak, egy év alatt testsúlyuk 7 százalékától szabadultak meg, míg azok, akik lemondtak erről a kis 'bűnről' is, elérték az évi 11 százalékot - írja a Journal of the American Dietetic Association.
A szakemberek szerint egyébként a nassolás egy nagyon rossz szokás, illetve annak a jele is lehet, hogy nem eszünk annyit, hogy valóban jóllakjunk, így a szervezetünknek két étkezés között utánpótlásra van szüksége. A gond csak az, hogy így a szükségesnél több kalória jut a szervezetünkbe, ami hízáshoz vezet.
A problémára megoldást jelenthet, ha a főétkezéseket megpróbáljuk úgy összeállítani, hogy elegendőek legyenek a következő étkezésig, illetve az is, ha nassolás gyanánt zöldségeket, gyümölcsöket vágunk apró darabokra, és rágcsálunk el - ezzel hozzájárulhatunk az egészségesebb életmód kialakításához is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
