Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2012. Május 10. 07:13, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

A sokat tévéző gyerekek étrendje szegényesebb

A sokat tévéző gyerekek étrendje szegényesebb

Azok a gyerekek, akik több időt töltenek a tévé előtt, szegényesebben étkeznek - írja egy új tanulmány.

A kutatás nem bizonyítja, hogy a tévénézésnek bármi köze lenne ahhoz, hogy mit esznek a gyerekek, illetve egyéb faktorokhoz, mint például a neveltetés - írja a HealthDay.

A tanulmányból kiderül, minél többet tévézik valaki, annál kevésbé eszik gyümölcsöt és zöldséget minden nap, és annál inkább eszik cukrokat, iszik szénsavas üdítőt, illetve hagyja el a reggelit.

A tanulmány szerzője azonban hozzátette: a dolog elég összetett és komplikált, mert sok esetben azok a fiúk, akik aktívabbak, általában többet néznek tv-t. Van némi bizonyíték arra, hogy maga a tv a kockázati faktor. Ez azért lehet, mert az ember anyagcseréje annyira lassú tévézés közben, hogy rosszabb, mint bármilyen más tevékenység végzésekor.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld

Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele