Hírek
2017. December 24. 08:52, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
A tavalyi ezermilliárdnál is többet költhetünk decemberben
A tavaly decemberi ezermilliárd forintot is meghaladja a becslések szerint az idén a kiskereskedelmi forgalom - mondta az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára szombaton az M1 aktuális csatornán.
Vámos György közölte: az utóbbi hónapokban különösen felgyorsult a kiskereskedelmi forgalom növekedése, 5-6 százalék közötti ütemet mért a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), ami "nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő".
Kiemelte: a 2016-os ezermilliárd forint körüli decemberi forgalmat a legóvatosabb becslések szerint is legalább 3-4 százalékkal lépi túl az idei. Hozzátette: ez biztató, hiszen folyamatos a növekedés az elmúlt három és fél évben.
Vámos György kitért arra is, hogy élelmiszerre és ajándékokra 100-100 milliárd forintot költenek a magyar vásárlók decemberben, ez természetesen az ezermilliárdot meghaladó forgalom része, tehát annak ötödét az ünnepi alkalmakra fordítják az emberek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
