Hírek
2012. Március 13. 14:05, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
A téglaépítésű, polgári lakások a legkeresettebbek

Az elmúlt hónapok az ingatlanpiacon nemcsak a végtörlesztést, hanem a befektetési célú vásárlást is jelentették és ez utóbbi még mindig kitartani látszik.
De vajon melyek a legkeresettebb kerületek és lakásméretek, illetve milyen hozamot hoznak ezek a tulajdonosoknak?
A Duna House elemzéséhez a 2011 elejétől napjainkig közvetített albérleteket vette alapul. Ebből kiderül, hogy Budapesten a legkeresettebb kerületek sorrendben a 13., 14., 11., 9. és 7. Lakástípus szerint mind az öt kerületben a téglaépítésű, polgári lakásokat veszik bérbe, de a kedvelt méretek már különböznek. A 14. kerületben veszik ki inkább a nagyobb 65-75 négyzetméteres lakásokat, a kisebb 35-50 közöttieket a 7. és 9. kerületekben keresik.
Aki befektetési céllal vásárol és kiadja az ingatlant, annak számolnia kell az éves hozammal, vagyis a bérlő által kifizetett éves díj és a megvásárolt lakás árának a hányadával. Mivel az említett TOP5 kerületben más-más lakásárral kell számolni, ezért a hozam is másként alakul. Az alábbi táblázat mutatja a részleteket: a legmagasabb hozammal a 9. kerületi 35-50 m2-es téglalakások bírnak, a legkeresettebb viszont a 13. kerületi 45-60 m2 közötti lakás, de itt valamivel gyengébb hozam jön ki.
Természetesen a fenti képet számtalan egyéb tényező árnyalja tovább. Egyrészt a lakás vásárlásával járó adó és díjterhek is hozzájönnek a vételi árhoz, illetve lehet egy kezdeti és évenkénti karbantartási összeggel is számolni. A tulajdonosok egy része továbbá bebútorozza a lakást, amely szintén jelentős költségtétel lehet. A befektetők aránya az összes vásárlók között folyamatosan növekedett, tavaly októberben 18 százalékot, idén januárban már 32 százalékot tettek ki és még februárba is fokozottan érezhető volt a jelenlét. Aki tehát ilyen céllal vásárol a jövőben, annak érdemes számolnia a várható hozam mértékével is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.