Hírek
2018. Május 04. 14:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Angliából hozták haza egy 27 milliós csalással vádolt nőt
A brit hatóság átadta a magyar rendőrségnek azt a nőt, aki több mint 90 ügyféllel valótlan tartalmú életbiztosításokat kötött a jutalék megszerzése céljából, és ezzel mintegy 27 millió forintnyi kárt okozott
- közölte a rendőrség pénteken a honlapján. A közlemény szerint a 49 éves D. Xénia egy gazdasági társaság üzletkötőjeként még 2009 és 2010 között valótlan tartalmú életbiztosításokat kötött vagy köttetett budapesti, illetve Budapest környéki ügyfelekkel.
A szerződések futamideje 20 év, a díjfizetések havi összege szerződésenként 28000 és 30000 forint között volt. A nő a biztosítások havi díjait a jutalékok átutalásáig teljesítette, majd a díjfizetést beszüntette.
A magyar nő az eljárás során ismeretlen helyen tartózkodott, ezért belföldi és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki ellene. A brit hatóság március 8-án fogta el az Egyesült Királyság területén.
A gyanúsítottal szemben - őrizetbe vétele mellett - a további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Korrupciós és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztály nyomozói folytatják le csalás bűntett, valamint hamis magánokirat felhasználás miatt - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 13:00, péntek | Belföld
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
