Hírek
2011. Augusztus 08. 14:41, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Antianyag-öv veszi körbe a Földet

A tudósok felfedezték, hogy a Föld mágneses mezője nagy mennyiségű antianyagot ejtett csapdába, amely mintegy övet alkot a bolygó körül.
Az antiprotonokból álló vékony sávot a Van Allen-öv külső és belső része között fedezték fel - ez a már korábban felfedezett képződmény normál anyagból tevődik össze.
Az antianyagból álló övet a Pamela nevű műhold fedezte fel, amelyet 2006-ban indítottak útjára azért, hogy többet is megtudjanak a Naprendszeren túl található nagy energiájú részecskékről, az úgynevezett kozmikus sugarakról - írja az Astrophysical Journal Letters.
Emellett azonban a tudósok abban is reménykedtek, hogy a Pamela kis mennyiségű antianyagra is rábukkan majd a világűrben - azt azonban nem is gondolták, hogy a Földhöz ilyen közel találják majd meg a normál anyag ellentétét.
A tudósok elmondták: ilyen antianyag sávok létezését már korábban is megjósolták, ez azonban az első bizonyíték arra, hogy valóban létrejöhetnek. Hozzátették: mivel a Föld légköréhez ennyire közel van az antiproton-öv, nem kizárt, hogy a jövőben az antianyagot az űrhajók meghajtására is fel tudják majd használni.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.