Hírek
2021. December 22. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Applikációval és jó tanácsokkal segít a mentőszolgálat
A balesetek megelőzését célzó jó tanácsokkal, továbbá a segélyhívásokat hatékonyabbá tevő életmentő applikációval segíti az embereket az ünnepek közeledtével az Országos Mentőszolgálat.
A mentőszolgálat kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében kiemelte: a karácsonyi időszakban gyakran riasztják a mentőket háztartási balesetekhez. Ezek kapcsán felhívták a figyelmet, hogy sütés-főzés közben a forró olaj, a forró víz, a sütő és az onnan kivett edények mind okozhatnak súlyos égési sérüléseket, az éles szerszámokkal és késekkel szintén nem árt az óvatosság. A lakásban elhelyezett gyertyák, csillagszórók, ismeretlen forrásból származó fényfüzérek szintén lehetnek veszélyesek, utóbbinál javasolt használat előtt a szigetelés ellenőrzése és a megbízható forrásból történő beszerzés. Égő gyertyát - különösen a karácsonyfa közelében - soha ne hagyjanak őrizetlenül! - figyelmeztetett a mentőszolgálat.
Hangsúlyozták továbbá, hogy a téli hónapokban gyakran riasztják a mentőket a hideg időjárás okozta esetekhez. A ködös, csapadékos időben megnőhet a gázolásos balesetek száma. A csúszós járdák, síkos utak szintén balesetek forrásai lehetnek, és e téren az idős emberek a leginkább veszélyeztetettebbek.
A hideg idő beálltával akár 10-20 percnyi földön fekvés is a szervezet lehűléséhez vezethet, így kiemelten fontos, hogy a hideg időben közterületen tartózkodó emberek mielőbb megfelelő ellátásban részesüljenek - írták.
A Vodafone Magyarország Alapítvány és az Országos Mentőszolgálat ÉletMentő alkalmazása gyorsabbá és hatékonyabbá teszi a segélyhívást és a segítségnyújtást. Az applikációban az előre feltölthető egészségügyi adatok, a GPS-alapú helymeghatározási rendszer, az elsősegélynyújtó kisokos és számos további funkció is hozzájárul ahhoz, hogy a bajbajutott a lehető leggyorsabban megfelelő ellátásban részesüljön.
Ez az applikáció 2020 januárjában indult el, azóta több mint félmillióan töltötték le, és csaknem 4 ezer segélyhívást indítottak a felhasználók. Az ÉletMentő alkalmazás az összes magyarországi mobilszolgáltató ügyfelei számára ingyenesen elérhető - ismertették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
