Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2012. Április 20. 14:11, péntek | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Autósok, itt az újabb emelés: 16.290 forint nem lesz elég, 22 ezer kell

Autósok, itt az újabb emelés: 16.290 forint nem lesz elég, 22 ezer kell

A személygépkocsi forgalomba helyezési és időszakos műszaki vizsgáztatás díja 16.290 forintról 22.000 forintra emelkedik.

Többszörösére drágul a pályaalkalmassági vizsgálat is a nemzeti fejlesztési miniszter rendelettervezetek szerint, amelyek a kormány honlapján olvashatók.

A segédmotoros kerékpár vizsgáztatása 3.090 forintról emelkedne 5.000 forintra. A motorkerékpároknál még érzékenyebb a növekedés: 4.360 forintról nőne a vizsgadíj 11.000 forintra. A mezőgazdasági vontató és a pótkocsi mostani vizsgadíja 7.760 forint, amely 21.000 forintra emelkedne.

A magasabb díjak a tervezet szerint a rendelet Magyar Közlönybeli megjelenését követően 30 nap múlva lépnek hatályba.

A közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatának díjai az első fokúnál (PÁV I.) 8.310 forintről a kihirdetés utáni 45. napon 39.000 forintra emelkedne, a PÁV II.-IV-nél 37.000, 28.000, illetve 39.000 forint lenne az új tarifa.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.