Hírek
2015. Október 14. 07:01, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Az első hópelyhek után hidegrekordok is megdőltek

A hétvégén lehullott első hópelyhek után hidegrekordok is megdőltek. Hétfőn Kékestetőn még a legmelegebb órákban is 2 Celsius-fok alatt maradt a hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az elmúlt napokban egyre hűvösebbre fordult az időjárás. Vasárnap délután a Mátrában lehullottak az első hópelyhek. Hétfőn pedig - a meteorológiai szolgálat mérései alapján - mind az országos, mind a fővárosi napi legalacsonyabb csúcshőmérsékleti rekord megdőlt. Kékestetőn csak 1,9 fokig melegedett a levegő. Budapesten is hidegebb volt a szokásosnál: János-hegyen csak 4,7 fokig emelkedett a hőmérséklet.
A meteorológiai szolgálat azt írta: mostanáig mind országosan, mind a fővárosban 1914-ben volt a leghidegebb október 12-e. Akkor Dobogókőn 3,1 fok volt a maximumhőmérséklet. A budapesti rekord pedig 5,3 fok volt.
Az előrejelzés szerint a Kárpát-medence időjárását szerda estig ismét mediterrán ciklon alakítja. Bár kissé enyhébb, de több hullámban nedves levegő érkezik a térség fölé, főként a Dunántúlon jelentősebb mennyiségű csapadék is hullhat. A meteorológiai szolgálat kedden az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint szerdán az eső, zápor mellett nyugaton és a Dél-Dunántúlon jobb eséllyel délutántól egy-egy zivatar is várható. Az intenzívebb záporos, zivataros gócokban kisebb területen - legnagyobb eséllyel Zala, Vas és Somogy megyében - akár 30-50 milliméternyi eső is hullhat.
A legalacsonyabb hőmérséklet szerdán 4-10 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 9-15 fok között várható. Az Észak-Alföldön lesz enyhébb az idő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.