Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2020. Március 15. 09:12, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az enyhe tél miatt nőtt a fertőzések veszélye a gyümölcsösökben

Az enyhe tél miatt nőtt a fertőzések veszélye a gyümölcsösökben

Az enyhe tél miatt nőtt a fertőzések veszélye a gyümölcsösökben - közölte a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács szakmai igazgatója szombaton az M1 csatornán.

Hunyadi István hozzátette: az enyhe télben a termést károsító korokozók és rovarok nem ritkultak az átlagosan szokott mértékben.

Ezért is fontos szerinte, hogy a károsítók ellen időben kezdjék meg a védekezést, ami persze magasabb költségeket is jelenthet a gazdálkodóknak.

Az igazgató kitért arra is: a meteorológiai előrejelzés szerint lehűlés következik, ami leginkább a fagyokra, lehűlésekre érzékeny csonthéjasokat és a több helyen már virágzó kajszibarack állományt veszélyezteti.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet