Hírek
2019. Január 10. 11:18, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Az utasok ötöde online, automatából vagy mobilalkalmazással veszi meg a vonatjegyét
A vasúton utazók ötöde online, automatából vagy mobilalkalmazással veszi meg vonatjegyét – közölte a MÁV csütörtökön az MTI-vel.
A vasúttársaság szerint 2014 és 2018 között több mint négyszeresére nőtt az automatából jegyet váltók száma, és az online értékesítésben is hasonló nagyságrendű növekedés tapasztalható. Tavaly 9,4 millió jegyet vásároltak interneten valamint a mobilalkalmazással, szemben a 2014-es 3 millióval.
Nagyot ugrott az automatából történt vásárlások aránya is: 2014-ben 3,4 millióan, 2018-ban 14,5 millióan éltek ezzel a lehetőséggel.
A Vonatinfó mobilapplikáció jegyvásárlási funkcióján keresztül váltott jeggyel utazott az online jegyet váltók több mint egyötöde, 350 ezer utas 2018 utolsó negyedévben.
Tavaly az e-vonatjegyekre nyújtott kedvezményeknek köszönhetően a MÁV-Start utasai csaknem 790 millió forintot takaríthattak meg, miközben a vasúttársaság bevétele is nőtt: az 5, 10, 20 százalékos kedvezmények az előző évhez képest 353 millió forintos többletet eredményeztek a MÁV-Start menetdíjbevételében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld
Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!
Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
