Városlista
2026. április 17, péntek - Rudolf

Hírek

2014. Április 30. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Bankbetétek és részvénypiacok felé terel a kamatvágás

Bankbetétek és részvénypiacok felé terel a kamatvágás

„A Monetáris Tanács várhatóan újabb 10 bázispontos csökkentésről dönt ma, így elérjük a korábban megjelölt 2,5 százalékos kamatcélt. Az alacsony jelenlegi hozamszint és előremutató hozamkilátások miatt az óvatosabb befektetők a bankbetétek, míg a kockázatvállalóbbak a részvénypiacok irányába mozdulhatnak” – nyilatkozta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„A Monetáris Tanács mai kamatmeghatározó ülésén a piaci várakozásokkal összhangban az irányadó alapkamat újabb 10 bázispontos csökkentését várjuk. Ezzel elérjük a jegybanki vezetők által korábban megjelölt 2,5 százalékos kamatcélt. Ezt követően, ha történik is további kamatcsökkentés, annak hatása befektetői szempontból már nem lesz olyan horderejű, mint a múlt csütörtöki, a kötvényvásárlások módosítására vonatkozó jegybanki intézkedéseké” – mondta el Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„A múlt heti bejelentést követően jól láthatóan csökkentek a kötvénypiaci hozamok, ami a tulajdonosok számára kedvező, miközben a kötvényalapoknál is egy egyszeri felértékelődés történt. A továbbiakban azonban arra számítunk, hogy mivel a hazai kötvénypiac alacsony hozamszintje már a betéti kamatok szintjét közelíti, és az előremutató hozamkilátások is alacsonyak, ezért az óvatosabb befektetők újra a bankbetétek felé közelíthetnek. A bátrabb befektetők pedig a kockázatosabb részvénypiacok felé vehetik az irányt a magasabb hozamok érdekében” – tájékoztatott Horváth István.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".