Hírek
2019. Január 28. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Bemutatták a digitálisan felújított Schindler listáját az Urániában
Steven Spielberg Schindler listája című többszörös Oscar-díjas filmjének digitálisan felújított változatát mutatták be a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapja alkalmából vasárnap az Urániában Budapesten.
A Steven Spielberg bevezetőjével kiegészített film vetítése előtt Takács Szabolcs, a Miniszterelnökség európai uniós politikák kialakításáért és koordinációjáért felelős államtitkára hangsúlyozta: Magyarországon zéró tolerancia van az antiszemitizmussal szemben.
Nem elég azonban, ha a "zsidózásnak" politikai és jogi következményei vannak, a mai Magyarország nem lehet modern és demokratikus állam, ha nem írtjuk ki az antiszemitizmus csíráját is a magyar társadalom gondolkozásából - emelte ki a politikus, aki szerint ez mindannyiunk felelőssége.
Hozzáfűzte: ami az 1930-as évektől kezdődően a második világháború végéig történt, az a civilizáció vége volt. Nagyon sok magyar választotta a rosszat ezekben az években, és az akkori magyar állam sem védte meg állampolgárait. Ugyanakkor meg kell emlékezni azokról is, akik személyes kockázatot vállalva döntöttek a jó mellett a rosszal szemben.
Takács Szabolcs kitért arra is: Auschwitz a magyar történelem legnagyobb temetője, a holokauszt összesen hatmillió áldozata pedig nem pusztán statisztikai szám, hanem hatmillió személyes tragédiát jelent.
Az auschwitzi haláltábor 1945. január 27-én szabadult fel, ennek emlékére az ENSZ Közgyűlése 2005. november 1-jén január 27-ét a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapjává nyilvánította.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
