Hírek
2012. Január 02. 13:57, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Diétával az alzheimer-kór ellen
Kutatók megállapították, hogy egy vitaminokban és halakban gazdag diéta megvédheti az agyat az elöregedéstől, ezzel szemben a gyorsételek ellenkező hatást váltanak ki.
A vizsgálat bebizonyította, hogy azoknak, akiknek több a vitamin és az omega 3 zsírsav a szervezetükben, jobban működik a memóriájuk.
Olyan magas vérnyomású idős embereknél, akik vitaminokban és omega 3 zsírsavakban gazdag ételeket fogyasztottak, lassabb agyi elöregedést, és így jobb mentális állapotot figyeltek meg. Ezzel szemben a gyorsételeket fogyasztóknál sokkal gyakoribb az alzheimer-kórra jellemző agyi összezsugorodás - írja a BBC.
A szakemberek szerint a megelőzésre leginkább a kiegyensúlyozott diéta szolgál, sok gyümölccsel és zöldséggel, a dohányzás mellőzése, rendszeres napi mozgás, valamint a vérnyomás és a koleszterinszint rendszeres ellenőrzése.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
