Hírek
2021. Március 03. 17:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egy éve indult az azonnali fizetési rendszer
Egy év alatt, az azonnali fizetési rendszer (AFR) elindulása óta közel 150 millió tranzakció teljesült azonnal
- mondta Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi infrastruktúrákért és bankműveletekért felelős ügyvezető igazgatója szerdán az M1 csatornán.
Az AFR a világon egyedülálló módon, minden bank számára kötelezően és egyidőben indult el tavaly március 2-án.
A tranzakciók 99 százaléka öt, 96 százaléka két másodpercen belül ért célba - mondta, hozzátéve: a tranzakciók kétharmada egy másodperc alatt teljesült.
Kitért arra: a rendszer háromféle másodlagos azonosító bevezetésével indult el, így nem kell megjegyezni a hosszú bankszámlaszámokat, hanem elég például a mobiltelefonszámot, vagy e-mail címet regisztrálni. Ezt a szolgáltatást már több mint százezren használják.
Tapasztalataik szerint a tranzakciók több mint egyharmada hétvégén vagy este zajlott a rendszerben.
Az MNB, a GIRO Zrt. és a kereskedelmi bankok fejlesztése az utóbbi 30 év legnagyobb pénzügyi innovációja volt Magyarországon - közölte a jegybank illetékese.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
