Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2025. Március 06. 07:58, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak, hogy önként csökkentsék a profitjukat.

Az árak nem maguktól emelkednek, az árakat emelik. Ez elfogadhatatlan, mert tönkreteszi a magyar családokat, az időseket - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a közösségi oldalán szerdán.

Zsigó Róbert a Facebook-on közzétett videóban kijelentette: egy hét múlva már látni fogják, hogy a boltokban csökkennek-e az élelmiszerárak.

"Elvárjuk, hogy az önkéntes csökkentéssel az alapvető élelmiszerek olcsóbbak legyenek! Elvárjuk, hogy vegyék lejjebb az alapvető élelmiszerekre kirótt árrésüket"
- hangoztatta Zsigó Róbert, hozzátéve: ha ezt nem teszik, jönnek a hatósági árak.

Az államtitkár közölte: meglátják, hogyan döntenek a kiskereskedelmi láncok, mérséklik-e a profitelvárásaikat vagy megvárják a hatósági árakat.

"Nem engedünk az áremelőknek, nem engedjük, hogy kifosszák a magyar embereket!"

- fogalmazott Zsigó Róbert.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -