Hírek
2016. Szeptember 11. 09:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Elektromobilitás szövetség: elérhető az 50 ezer elektromos autó Magyarországon
A Magyar Elektromobilitás Szövetség elnöke szerint elérhető, hogy Magyarországon 2020-ra 50 ezer elektromos autó közlekedjen, mert megfelelő mértékű a technológia fejlődése.
Ungár János az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, a technológia egyik nehézsége, hogy a meghajtáshoz szükséges energiát miként tárolják és hogyan vigyék magukkal a járművek. Szerencsére az akkumulátorok olyan ütemben fejlődnek, hogy nem elérhetetlenek a korábban kitűzött értékesítési darabszámok.
Hangsúlyozta: muszáj alternatív meghajtások felé elmozdulni, mert a jelenlegi szén-dioxid-kibocsátás mellett nem fenntartható a közlekedés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld
Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak
A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra
2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld
Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit
Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.
2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld
Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között
A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között
