Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2019. Május 14. 17:01, kedd | Belföld
Forrás: mti

Elítélték a borsodi apagyilkost

Elítélték a borsodi apagyilkost

Tíz évre ítélte a Miskolci Törvényszék kedden azt a férfit, aki megverte, majd megfojtotta apját a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Nyékládházán. Az ítélet nem jogerős.

A bűncselekmény 2017. december 31-én történt. A férfi többszöri veszekedés után lelökte a lépcsőn édesapját, majd egy karóval fejbe verte, végül megfojtotta. A vádlott csak másnap értesítette a mentőket.

A törvényszék a vádlottat tíz év börtönbüntetésre ítélte emberölés miatt. A bíróság súlyosító körülményként értékelte, hogy a vádlott közeli hozzátartozója sérelmére követte el a bűncselekményt.

A bíróság ítélete nem jogerős, ellene a vádlott és védője fellebbezést jelentett be. Az ügy a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld

MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.