Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2022. Március 04. 08:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy kegyetlen késelő gyilkost Gyulán

Elítéltek egy kegyetlen késelő gyilkost Gyulán

Tizennyolc év fegyházbüntetésre ítélt csütörtökön a Gyulai Törvényszék egy férfit, mert tavaly májusban késsel többször megszúrt egy másik férfit, aki ennek következtében meghalt. Az ítélet nem jogerős.

Az MTI-nek elküldött közleményben a bíróság a történtekről azt írta, a gyógyszert is fogyasztó elítélt kiskorú barátjával italozott és szórakozott, majd a hajnali órákban elmentek a lakóhelyére cigarettáért. A visszaúton a férfi minden előzmény nélkül odalépett egy éppen hazafelé tartó férfihoz, és az otthonában magához vett késsel többször megszúrta. A férfi a helyszínen életét vesztette.

Kiskorú barátja hívni akarta a mentőket, őt az elítélt az arcán sebezte meg a késsel, emiatt elmenekült a helyszínről.

Az elkövető ezután hazament és egy otthonról hozott talicskán elvitte a holttestet egy szemétgyűjtő konténer mellé, a testet a háztartási hulladék alá rejtette.

A törvényszék aljas indokból, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt mondta ki bűnösnek. A vádlott és védője a büntetés enyhítéséért fellebbezett, ezért az ítélet nem jogerős.

Címkék: ítélet, gyilkos, késelés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját