Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2012. Június 16. 05:00, szombat | Életmód
Forrás: MTI

Először rendeznek gyorsulási sárkányhajó-bajnokságot Gyékényes taván

Először rendeznek gyorsulási sárkányhajó-bajnokságot Gyékényes taván

Somogy megyében július 14-15-én először rendezik meg hagyományteremtő céllal a Gyékényesi Gyorsulási Sárkányhajó Bajnokságot az ország egyik legtisztább vizű taván, a Kotrón

- jelentette be pénteken kaposvári sajtótájékoztatóján Tar Mihály, a főrendező Tarvízió Kft. ügyvezetője.

Az ötletgazda elmondta, hogy a tó búvárbázisán rendezett versenyen minimum 50-60 csapat részvételére számítanak. Az ország minden pontjáról várnak indulókat, de a bajnokság hírét eljuttatják a közeli Horvátországba is, onnan is remélve nevezőket.
A rendezvény ötletét a helyi önkormányzat és a térség turisztikai vállalkozásai is örömmel fogadták. Kisiván István, Gyékényes polgármestere hangsúlyozta, hogy az ilyen programok segítenek népszerűsíteni a kitűnő adottságokkal rendelkező Kotrót, amely 2011-ben elnyerte az "Örökségünk Somogyország Kincse" címet. Szólt arról is, hogy a tó körül kiépült turisztikai infrastruktúra kiválóan ki tudja majd szolgálni a bajnokság résztvevőit. A település hagyományos falunapjával egy időben rendezik a versenyt, így az ajándék lesz a helyieknek és a vendégeknek is.
A 16 fős csapatok, amelyek számára a nevezési díjért biztosítják a versenyzéshez szükséges eszközöket, így a hajót is, egy 100 méteres pályán mérik össze az erejüket, a gyorsulási versenyek szabályai szerint. Két hajó indulhat egyszerre, s a gyorsabbik jut tovább a következő fordulóba, de a kiesők számára lesz még "vigaszág". A kezdők és a profi csapatok külön kategóriákban indulhatnak, és egy-egy csapatban minimum 4 női versenyzőnek kell eveznie - ismertette a részvétel főbb feltételeit Peterka Henrietta, a szervezésben résztvevő Kanizsai Sárkányhajó Sportegyesület elnöke.
A versenykiírás további részleteiről a http://sarkanyhajogyekenyes.lapunk.hu internetes oldal közöl információkat.
A rendezvény fővédnöke Gelencsér Attila országgyűlési képviselő, a Somogy Megyei Közgyűlés elnöke.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Életmód

Újévi baba - Kislányok 2026 első vidéki és fővárosi babái

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 30. 09:54, kedd | Életmód

A háziállatok védelmére hívják fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok idején az állatvédők

A háziállatok védelmére hívja fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok és petárdázások idején az Orpheus Állatvédő Egyesület és a Rex Alapítvány.