Városlista
2025. november 11, kedd - Márton

Hírek

2014. Augusztus 08. 09:46, péntek | Kék hírek
Forrás: MTI

Első fokon tíz év fegyház trafikrablási kísérletért

Első fokon tíz év fegyház trafikrablási kísérletért

Gyorsított eljárásban első fokon tíz év fegyházbüntetéssel sújtotta a Szegedi Járásbíróság azt a férfit, aki július 10-én megpróbált kirabolni egy trafikot Szegeden – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-t.

Szanka Ferenc közlése szerint a férfi a Szabadkai úti dohányboltban először beszélgetett az eladóval, majd lefogta, elvette telefonját, és megpróbálta a kasszából megszerezni a benne lévő 440 ezer forintot. A sértett megnyomta a riasztót, ezért a támadó elmenekült.
A bíróság a vádlottat rablás bűntettének kísérletében mondta ki bűnösnek, amelyet a férfi többszörös visszaesőként követett el. Korábban is többször állt bíróság előtt, a legutóbbi két alkalommal rablás bűntette miatt ítélték el, szabadságvesztéséből a rablási kísérlet előtt négy nappal szabadult.
A vádlott és védője az ítélettel szemben enyhítésért fellebbezett, így a döntés nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek

BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban

Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen

2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek

Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás

A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.

2025. November 02. 08:38, vasárnap | Kék hírek

Halálos lakástűz Téten

Egy nő meghalt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Téten, ahol szombaton tűz keletkezett egy családi házban - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-vel.