Hírek
2018. December 15. 19:07, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Észak-Amerika legnagyobb ismert nyers gyémántját találták meg Kanadában

Az Észak-Amerikában valaha felszínre hozott legnagyobb nyers gyémántot, egy 552 karátos sárga gyémántot találtak Kanadában.
A Dominion Diamond Mines bányavállalat közleménye szerint a gyémántot októberben hozták a felszínre a kanadai Északnyugati területek távoli vidékén lévő Diavik gyémántbányában - írja a CNN hírportálja.
A társaság szerint a 33,74 milliméterszer 54,56 milliméteres gyémántot csiszolt formában fogják értékesíteni, de egyelőre túl korai lenne még meghatározni az értékét.
A sárga gyémánt túlszárnyalja annak a Diavik Foxfire névre keresztelt, 187,7 karátos, drágakő minőségű nyers gyémántnak a rekordját, amelyet 2015-ben hozott a felszínre a Diavik gyémántbányában az üzemeltető Rio Tinto cég.
Fotó: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld
Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése
Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.
2025. Október 01. 07:48, szerda | Külföld
Izraeli- palesztin - Benjámin Netanjahu: a hadsereg a béketervnek megfelelően a Gázai övezetben marad
2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld
Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit
Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -