Hírek
2018. December 07. 16:33, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Feloldották a bombák miatti útzárat Enyingnél
Ismét járható Enying határában a 7116-os út, amely a tűzszerészek területátvizsgálása miatt volt lezárva, mivel a héten két alkalommal is robbanótesteket találtak az enyingi körforgalom közelében.
A tűzszerészek itt hétfőn két, csütörtökön tizenegy második világháborús tüzérségi gránátot találtak. A pénteki átvizsgáláskor további tizenhét, 122 milliméter átmérőjű, szovjet gyártmányú tüzérségi gránát, valamint kilenc, ezekhez tartozó gránáthüvely került elő – tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész alakulatának kommunikációs tisztje az MTI-t.
Markovics Zita közölte: a tűzszerészek elszállították a gránátokat és lőszerhüvelyeket, amelyeket később, a honvédség központi gyűjtőhelyén megsemmisítenek.
A Balatonvilágos szélén vezető 7116-os út a 7-es utat és az M7-es autópályát köti össze. A szakasz péntek délutántól ismét járható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
