Hírek
2021. Március 18. 18:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Fiktív hitelszerződésekkel trükköztek
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség három ember ellen, mert csaknem harminc személy adataival visszaélve,
fiktív hitelszerződésekkel több mint négymillió forint kárt okoztak egy pénzintézetnek - tájékoztatta a Baranya megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.
Varga-Koritár György közölte: a vádlottak - egyikük egy kis összegű, rövid lejáratú kölcsönök nyújtásával foglalkozó hitelintézet kereskedelmi munkatársa - 2016-ban határozták el, hogy mások adatainak felhasználásával a hitelintézettel szerződést kötnek, majd a felvett pénzt egymás között elosztják.
A valótlan szerződések megkötése előtt az egyik vádlott ellenőrizte, hogy a kiszemelt hitelfelvevők hitelképesek-e, majd elkészítették a szerződéseket, amelyeket sok esetben tanúként és a szerződő nevében is aláírtak.
Egyes szerződések esetében a vádlottak kezdetben egy ideig törlesztették a hiteltartozást azért, hogy csalásukat a pénzintézet minél később észlelje, és további hiteleket tudjanak felvenni újabb hamis szerződésekkel.
A vádlottak 2016 novembere és 2017 áprilisa között huszonhét ember adataival éltek vissza, a fiktív hitelszerződésekkel csaknem 4,4 millió forint kárt okoztak a pénzintézetnek.
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a három feltételezett elkövető ellen a Pécsi Járási Ügyészség - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
