Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2021. Szeptember 10. 12:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - piaxabay

Franciaországban fogták el a magát rendőrnek kiadó férfit

Franciaországban fogták el a magát rendőrnek kiadó férfit

Börtönbüntetésre ítélte a Debreceni Járásbíróság azt a férfit, aki 12 évvel ezelőtt Debrecenben rendőrnek kiadva magát házkutatást színlelt, és így arany ékszereket tulajdonított el egy nő lakásából.

A férfit Franciaországban fogták el.

A Debreceni Törvényszék azt közölte pénteken az MTI-vel, hogy a vádlott és társa 2009. szeptember 28-án Debrecenben megjelent egy idős, akkor 71 éves nőnél, akinek felmutattak egy rendőrségi jelvénynek látszó tárgyat, majd - házkutatásra hivatkozva - bejutottak a lakásába.

Az álrendőr az állította, hogy információi szerint az idős nő hamis ékszereket árul, és felszólította őt, hogy adja át az összes ékszerét. A sértett - abban a hiszemben, hogy a vádlott rendőrként hivatalos eljárást folytat - a fenyegetés hatására átadta az arany ékszerét tartalmazó dobozt.

A férfi társát, mint a bűncselekmény felbujtóját - különös visszaesőként - a Hajdú-Bihar Megyei Bíróság 2011-ben jogerősen 4 év 8 hónap fegyházbüntetésre ítélte.

A Franciaországból hazahozott vádlottat hivatalos minőség színlelésével elkövetett zsarolás bűntettében 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélték - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között

Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.