Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2011. Augusztus 26. 07:13, péntek | Külföld
Forrás: OrientPress

Fukushima: óriási mértékű sugárzást mértek

Fukushima: óriási mértékű sugárzást mértek

A márciusi japán atombaleset óta a környezetbe került radioaktív cézium mennyisége 168-szorosa a hirosimai atomtámadás idején elszabadult sugárzó anyagnak - írja egy japán lap.

A Tokio Simbun a kormány hivatalos adataira hivatkozva azt írja, hogy a március 11-i földrengésben és szökőárban megsérült fukusimai atomerőműből eddig 15 ezer terabecquerel sugárzó cézium szabadult ki a környezetbe. Az 1945 augusztusában történt hirosimai atomrobbantás során viszont „csak” 89 terabecquerel, harmincéves felezési idejű cézium került a légkörbe.

A lap hangsúlyozza, hogy a fukusimai baleset óta „elméletileg” 168-szor több cézium szabadult ki, de míg az atombomba felrobbanásakor, illetve utána, sugárfertőzés következtében 140 ezer ember halt meg, a fukusimai atombalesetnek nem voltak halálos áldozatai. Erről a HírTv tájékoztatott.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: fukushima

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld

Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése

Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.

2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld

Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit

Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -