Hírek
2012. Május 10. 14:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Így sem panaszkodhat a Magyar Telekom

A Magyar Telekom Nyrt. 13,018 milliárd forint nettó profitot ért el az első negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 15,167 milliárd forinttal.
A csökkenés oka a 6 százalékkal alacsonyabb kamat- és adófizetés, illetve értékvesztés előtti eredmény (EBITDA) és a magasabb nyereségadó volt, amit csak részben ellensúlyozott a nettó pénzügyi költségek csökkenése. A Portfolio.hu által megkérdezett elemzők lényegében hasonló, 13,2 milliárd forintos eredményt vártak.
A társaság konszolidált, csütörtökön közzétett nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készült tőzsdei gyorsjelentése szerint a bevétel az első negyedévben 146,648 milliárd forint volt, ami 2,9 százalékkal több az egy évvel korábbi 142,507 milliárd forintnál.
A gyorsjelentés idézi Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgatót, aki elmondta, az első negyedéves eredmények kedvezőek a kiskereskedelmi piacon, a vezetékes hangügyfelek lemorzsolódása az elmúlt évben a felére csökkent. Az áram- és földgáz-szolgáltatási helyek száma nagy ütemben nő, egyre több ügyfél veszi igénybe az energiaszolgáltatásokra nyújtott kedvezményeket. Gyors ütemben emelkedik a vezetékes széles sávú internet-, valamint tévé-előfizetők köre, s a mobilpiacon is kedvezőek a folyamatok. A bevételi struktúra változása azonban kedvezőtlenül hat a jövedelmezőségre, amit csak részben tudnak ellensúlyozni a költséggazdálkodási intézkedések.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.