Városlista
2026. január 23, péntek - Zelma

Hírek

2022. Január 03. 07:00, hétfő | Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

Hamarosan engedélyezik a harmadik oltást a 60 évesnél idősebbeknek Ukrajnában

Hamarosan engedélyezik a harmadik oltást a 60 évesnél idősebbeknek Ukrajnában

Hamarosan engedélyezik Ukrajnában a koronavírus elleni harmadik, emlékeztető oltás felvételét a 60 évesnél idősebbeknek

- közölte Ihor Kuzin országos tisztifőorvos, az egészségügyi miniszter helyettese a hétvégén egy rádióinterjúban. Tájékoztatása szerint az országos szakértői csoport már meghozta a határozatot az említett korosztály számára az emlékeztető oltás beadásának engedélyezéséről, és ez a határozat napokon belül hatályba lép.

Harmadik, emlékeztető oltást jelenleg Ukrajnában az egészségügyben és a bentlakásos intézményekben dolgozók kaphatnak, mivel ők jobban ki vannak téve a megfertőződés veszélyének. Ismétlő oltást kapnak azok is, akiknek a szervezete az első két oltás után nem termelt elegendő antitestet. Az utóbbiak esetében azonban a harmadik dózis felvétele után nem hosszabbítják meg az oltási igazolás érvényességének idejét, míg ha valaki emlékeztető oltásként kapja meg a harmadik dózist, oltási igazolásának érvényessége 270 nappal meghosszabbodik - mutatott rá az országos tisztifőorvos.

Kuzin előrejelzése szerint január második felében, februárban már várhatóan számítani kell Ukrajnában az új megbetegedések számának növekedésére, amit főként a vírus omikron variánsának terjedése okoz majd. Közölte, hogy eddig Ukrajnában csupán hat, az omikron variánssal megfertőződött beteget vettek nyilvántartásba. A tisztifőorvos hozzátette, hogy az omikron variánssal megfertőződötteknél a betegség könnyebb lefolyású, mint azoknál, akik a vírus delta variánsát kapták el, viszont az omikron fertőzőbb, így gyorsabban terjed.

Ukrajnában vasárnapra az eddig azonosított fertőzöttek száma 1863-mal 3 674 538-ra, az elhunytaké 98-cal 96 187-re nőtt. Az aktív betegek száma eközben csaknem ötszázzal 101 163-ra csökkent. Az elmúlt napon - hosszú idő után először - egy koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteget sem szállítottak kórházba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.

2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld

Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben

Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.