Városlista
2025. október 3, péntek - Helga

Hírek

2018. Április 14. 05:01, szombat | Belföld
Forrás: mti

Hat év börtönt kapott az édesanyját ellátatlanul hagyó férfi

Hat év börtönt kapott az édesanyját ellátatlanul hagyó férfi

Hat év börtönbüntetésre ítélt a Kaposvári Törvényszék nem jogerősen egy férfit, aki egy Somogy megyei községben ellátatlanul hagyta édesanyját és ezzel az idős nő halálát okozta - tájékoztatta a bíróság az MTI-t.

Azt írták: a 66 éves férfi 2016-tól hanyagolta el az önmaga ellátására képtelen, 88 éves édesanyja gondozását. Nem hívott orvost, amikor a nő elesett és több csontját eltörte, az ágyhoz kötött sértettet nem mosdatta, ruházatát, ágyneműjét nem cserélte, emiatt heteken át saját székletében, vizeletében feküdt.

A nő élete utolsó napjaiban már ételt sem vett magához, amikor pedig fia mentőt hívott hozzá és kórházba került, életét a szakszerű orvosi ellátás ellenére sem lehetett megmenteni.

A bíróság emberölésben találta bűnösnek a férfit, akit a szabadságvesztés mellett mellékbüntetésként hat évre eltiltott a közügyek gyakorlásától.

A per a vádlott és védőjének fellebbezése okán a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.