Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2018. Szeptember 07. 12:58, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsítanak egy NAV-osztályvezetőt

Hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsítanak egy NAV-osztályvezetőt

Hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt öt embert őrizetbe vettek, az egyik gyanúsított a Nemzeti Adó- és Vámhivatal osztályvezetője

- közölte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) főügyésze pénteken az MTI-vel. Keresztes Imre közleményében azt írta, hogy a hivatali vesztegetés elfogadásának - vezető beosztású személy által elkövetett - bűntette és más bűncselekmény miatt indult nyomozásban a KNYF ügyészei a NAV bűnügyi főigazgatóságával szorosan együttműködve öt embert hallgattak ki gyanúsítottként csütörtökön. Egyikük a NAV közép-magyarországi bűnügyi igazgatóságának osztályvezetője.

A főügyész közölte azt is, hogy a gyanúsítottakat kényszerítőeszközök alkalmazása nélkül állították elő, valamennyien szabadlábon védekeznek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.