Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2011. November 14. 07:33, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Ide telepedett először az ősember

Ide telepedett először az ősember

A neandervölgyi ember Európában elsőként „Görögországban”, Meganíszi szigetén telepedett meg – derítették ki a Krétai Egyetem őskorkutató régészei.

A szigeten végzett feltárások során a régészek arra a következtetésre jutottak, hogy a neandervölgyi ember mintegy százezer éve érkezett Meganíszire, ahol az elszállásolására szolgáló barlangokat, termékeny völgyeket, gazdag vadállományt és bőséges édesvízi készleteket talált – olvasható a The Greek Reporter online kiadásában.

„A mezolitikumban (középső kőkorszak) az éghajlat és a növényzet egészen más volt, mint napjainkban” – magyarázta Nena Galanidou, a Krétai Egyetem professzora. Hozzátette: abból ítélve, hogy milyen nagy mennyiségben kerültek elő kőeszközök, a neandervölgyi ember több ezer éven át időzött az Ión-tenger partján, de a későbbiekben, szezonális vándorlásai során is vissza-visszatért ide.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld

Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!

Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.