Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2013. Szeptember 15. 20:13, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Időjárási helyzet Európában:
----------------------------

A Fekete-tengertől északra egy töltődő ciklon helyezkedik el.
Errefelé erősen felhős az ég és több helyen van záporeső vagy eső. Egy nyugat felől közeledő, hullámzó frontrendszer hatására a kontinens nyugati államai fölött is sok a felhő, szórványosan kisebb csapadék is előfordul. Ugyanakkor Dél- és Észak-Európa időjárását anticiklonok alakítják. A felsorolt térségekben eseménytelen idő a jellemző, bár északkeleten többfelé tartósan párás, ködös a levegő. A hőmérséklet csúcsértéke kontinens szerte jobbára 12 és 20 fok között változik, de a Földközi-tenger medencéjében ennél pár fokkal melegebb van, sőt az Ibériai-félszigeten 30, 34 fokot is mérnek. A Kárpát-medence időjárását hétfő estig a nyugat felől közeledő hullámzó frontrendszer alakítja.


Várható időjárás az ország területén hétfő estig:
-------------------------------------------------

Éjszaka és hétfőn is változóan felhős égre van kilátás. Délen több, másutt csak néhány órás napsütés valószínű. Elszórtan előfordulhat záporeső, hétfőn esetleg egy-egy zivatar sem kizárt. Többnyire mérsékelt, változó irányú lesz a légmozgás, ugyanakkor keleten a délnyugati, a Kisalföldön pedig az északnyugati szél élénkülhet meg.
A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 8 és 14 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 19 és 25 fok között várható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.