Hírek
2023. Február 05. 11:20, vasárnap |
Belföld
Forrás: OMSZ
Itt az új szélrekord - 130 km/órás szél fújt a Kab-hegyen
Tegnap nem sok helyen fordultak elő viharosnál gyengébb széllökések, sőt erősen viharosak (>90 km/h) is szép számmal kifutottak - írja az OMSZ.
TOP10-es listára csak 100 km/h felett lehetett felkerülni, a legerősebb széllökést (talán nem is olyan meglepő módon) a Kab-hegyen mérték, ahol csaknem 130 km/h-val süvített az orkán erejű északi légmozgás.
Ezzel pedig letaszította a dobogó 1. fokáról az eddigi csúcstartó János-hegyet, ahol 2020-ban mértünk 124 km/h-t.

A szél sajnos jelentős károkat okozott, több helyen áramkimaradások voltak, fák, villanyoszlopok dőltek ki. A Balaton pedig rendesen "behullámosodott".
A hideg levegő elárasztotta hazánkat, ahogyan ezt tapasztaljuk is. Jelenleg is országszerte fagy.
A tegnapihoz képest ma már lényegesen gyengébb lesz a szél, de azért élénk, erős széllökésekre ma is készülni kell, ami hőérzetünket csak tovább rontja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
