Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2011. Szeptember 22. 07:41, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Új, kullancs által terjesztett betegséget fedeztek fel

Új, kullancs által terjesztett betegséget fedeztek fel

A tudósok egy új, kullancs által terjesztett betegséget azonosítottak, amely a Lyme-kórhoz hasonlóan egy speciális terápiával gyógyítható.

Arról azonban egyelőre nincsenek adatok, hogy hosszú távon milyen betegséget okozhat az élősködő által terjesztett kórokozó.

Az újonnan felfedezett betegséget egy kullancs által terjesztett élősködő baktérium, a Borrelia miyamotoi okozza, a Lyme-kórt okozó Borrelia burgdorferi egyik távoli rokona. A felfedezés amerikai kutatók nevéhez köthető, a kórokozó ugyanis az Egyesült Államokban kifejezetten gyakori, évente 3000 embert fertőz meg a becslések szerint - írja az Emerging Infectious Diseases.

Nehézségeket okoz a fertőzés diagnosztizálásában az, hogy jelen pillanatban még nem létezik egyetlen olyan teszt sem, amely azonnal kimutatná a parazita jelenlétét. Jó hír azonban, hogy amennyiben a páciens időben orvoshoz fordul a kullancscsípés után, a betegség a Lyme-kórhoz hasonlóan gyógyítható egy rövid terápiával.

Arról egyelőre nincsenek adatok, hogy ha a betegeket hosszú ideig nem kezelik, úgy a fertőzésnek milyen következményei lehetnek. Az orvosok azonban attól tartanak, hogy mivel nagy a hasonlóság a Lyme-kórral, az új betegség is komoly egészségügyi problémákkal járhat, ha nem gyógyítják meg időben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.