Hírek
2020. Április 14. 10:01, kedd |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Járvány miatt letartóztatták egy szerbiai idősotthon vezetőjét
Letartóztatták egy szerbiai állami idősotthon igazgatóját hétfőn, mert járvány tört ki az általa vezetett intézményben.
A férfit a közegészség súlyos veszélyeztetésével gyanúsítják - közölte a szerb belügyminisztérium.
A dél-szerbiai férfit azután fogta el a rendőrség, hogy az általa vezetett nisi idősotthonban 135 bentlakó és 4 dolgozó fertőződött meg az új típusú koronavírussal.
A közlemény szerint az intézmény vezetője nem tett meg minden szükséges elővigyázatossági intézkedést a járvány megfékezése érdekében és nem tartotta be a kormány szükséghelyzetben kihirdetett intézkedéseit, vagyis megengedte, hogy a lakók kijárjanak az intézményből és látogatókat is fogadhattak.
A jogszabályok szerint az otthon vezetője akár 12 évig terjedő börtönbüntetésre is ítélhető.
Szerbiában hétfő délutánig 4054 SARS-CoV-2 vírussal fertőzött embert regisztráltak és 85-en haltak bele a Covid-19 betegség szövődményeibe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
2026. Március 13. 14:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az olajbevételnél fontosabb az iráni atomfegyver megakadályozása
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
