Hírek
2024. Április 05. 09:34, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentős fordulat az ipari termelésben, 13 hónap után éves alapon is nőtt az ágazat teljesítménye

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint 2024 februárjában az előző év azonos időszakához képest 13 hónap után újra nőtt az ipari termelés volumene, a növekedés mértéke 1,8 százalékot tett ki.
A teljesítmény bővülése az előző hónaphoz képest még magasabb volt, januárhoz képest 3,5 százalékkal emelkedett az ágazat teljesítménye - emelte ki a KSH első becslése után pénteki közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), idézve Fábián Gergely iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkárt.
A rendkívül pozitív eredményekhez a feldolgozói alágak többsége hozzájárult, különös tekintettel a járműgyártásra, valamint az élelmiszer, ital és dohánytermékek gyártására - tették hozzá. A javuló belső kereslet mellett az ipari teljesítmény alakulását kedvezően befolyásolta az export volumenének kismértékű növekedése is. A közlemény szerint mindezen túlmutatóan a termelési kondíciók pozitív változását a Vörös-tengeri szállítási útvonalak januári akadályoztatását követően, a hosszabb útvonalon helyreálló beszállítói láncok is támogatták.
Hangsúlyozták, hogy a kormány 2024-ben újraindítja, 2025-ben pedig tovább emeli a gazdasági növekedés mértékét, amely érdekében elengedhetetlen az ipar teljesítményének további bővítése. Ezt a kormány többek közt a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogrammal, a Széchenyi Kártya Programmal, valamint az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Programmal segíti. Az ipari termelés volumenének növekedéshez emellett az otthonfelújítási program is érdemben fog hozzájárulni - közölte az NGM.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Belföld
Kísérleti közösségi közlekedési projekt indul Magyarországon a Hyundai körzeműködésével
2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld
Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV
A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.
2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld
A hétvégére visszatér a kánikula
A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.