Hírek
2020. Július 14. 15:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Júniusban nőtt a németországi infláció
Júniusban az előzetes adatoknak megfelelően 0,9 százalékos, a májusi 0,6 százaléknál magasabb volt a németországi infláció a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis keddi jelentése alapján.
Júniusban a Destatis végleges adatai alapján az előzetes adattal megegyező 0,9 százalékkal nőttek a fogyasztói árak Németországban az egy évvel korábbihoz képest és 0,6 százalékkal az előző havihoz képest.
Májusban 0,6 százalék volt az éves áremelkedés és 0,1 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak az előző havihoz képest.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) júniusban éves bázison az előzetes értékkel megegyező 0,8 százalék növekedés lett a végleges adatok szerint is, havi bázison pedig 0,7 százalék növekedés, szintén az előzetes adattal megegyező.
Májusban 0,5 százalékkal emelkedett a HICP éves bázison és nem változott havi bázison.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
