Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2017. December 22. 17:34, péntek | Belföld
Forrás: mti

Kaszákkal támadtak Borsodban

Kaszákkal támadtak Borsodban

Felfegyverkezve, csoportosan elkövetett magánlaksértés bűntette miatt indult eljárás három ember ellen, aki botokkal, kaszákkal támadt ismerőseire mérai otthonukban - közölte a Miskolci Törvényszék pénteken az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a gyanúsítottak egy korábbi nézeteltérés miatt jelentek meg a sértett mérai ingatlanánál, berúgták a kaput, majd bementek az udvarra. Az ott tartózkodó sértetteket bekergették a házba, majd maguk is megpróbáltak bemenni. Botokkal, kaszákkal a ház ablakait és ajtaját betörték, az udvaron álló kocsit megrongálták.

Az eseményeknek a rendőrök kiérkezése vetett véget.

A bíróság pénteken egy hónapra elrendelte a három gyanúsított előzetes letartóztatását, mert a gyanúsítottak szabadlábra kerülése esetén fennáll a veszélye annak, hogy újabb bűncselekményt követhetnek el, vagy a tanúk befolyásolásával, megfélemlítésével veszélyeztetnék a felderítést.

Címkék: borsod, kasza, méra, támadás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.