Hírek
2023. Február 16. 09:10, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Katonai helikopter zuhant autópályára Alabama államban - nincs túlélő
Autópályára zuhant és felrobbant a Nemzeti Gárda katonai helikoptere Alabama államban szerdán, a gépen utazó összes ember életét vesztette.
A katonai légi járművet Huntsville város közelében a délutáni órákban érte a szerencsétlenség, az első jelentésekből az nem derült ki, hogy pontosan hányan tartózkodtak a helikopter fedélzetén.
A rendőrség közleménye szerint a jármű a becsapódáskor robbant fel, és teljes egészében lángolt, amikor a tűzoltók kiérkeztek, akik a tüzet gyorsan eloltották, de túlélőt nem tudtak kimenekíteni.
Az autópályán közlekedő járművet a baleset közvetlenül nem érintett. A szerencsétlenséget követően a teljes sztrádát lezárták Alabama északi részén Tennessee állam közelében.
Az első beszámolókból annyi derült ki, hogy a Tennessee Nemzeti Gárda Black Hawk típusú katonai helikoptere zuhant le.
Fotó: Youtube
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 10:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: a tagállamok hangolják össze az olajellátás biztonságát szavatoló intézkedéseket
2026. Március 31. 16:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: "új és ésszerűbb" iráni rezsimmel zajlanak komoly tárgyalások
Donald Trump szerint az Egyesült Államok egy \"új és ésszerűbb\" iráni rezsimmel folytat komoly tárgyalásokat a katonai műveletek lezárásáról - az amerikai elnök erről hétfőn írt internetes bejegyzésében.
2026. Március 30. 16:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - A térségbe érkezett USS Tripoli hadihajó több ezer katonával a fedélzetén
Az iráni konfliktus térségébe érkezett az amerikai haderő USS Tripoli hadihajója tengerész és tengerészgyalogos egységekkel a fedélzetén – jelentette be a Közel-Keletért felelős Középső Parancsnokság (CENTCOM) szombaton.
