Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2019. Március 19. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Két napon módosíthatók a középfokú felvételi jelentkezések

Két napon módosíthatók a középfokú felvételi jelentkezések

Csütörtökön és pénteken van lehetőségük a középfokú felvételi eljárásban a tanulóknak eredeti továbbtanulási terveik módosítására, amit a szabályok alapján egy alkalommal tehetnek meg

- közölte az Oktatási Hivatal hétfőn az MTI-vel. A hivatal tájékoztatása szerint a tanulók a felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai alapján megváltoztathatják a megjelölt tanulmányi területek sorrendjét, illetve újakat is felvehetnek. Újabb tanulmányi terület csak a tanulói adatlapon már szereplő középfokú iskolában, és csak az intézmény erre kijelölt képviselőjével történt előzetes egyeztetés alapján jelölhető meg.

Az egyeztetés tényét a középfokú iskolába eredetileg benyújtott jelentkezési lapon fel kell tüntetni. Korábban nem választott iskolába nem lehet jelentkezni, és tanulmányi terület sem törölhető - hívták fel a figyelmet.

A jelentkezés megváltoztatásához módosító tanulói adatlapot kell kitölteni. Az Oktatási Hivatalhoz (OH) elküldött módosító adatlappal a korábban beküldött tanulói adatlap érvényét veszti.

Az általános iskola nyolcadik évfolyamára járók iskolájukban módosíthatják jelentkezésüket. Az általános iskoláknak a módosító adatlapokat a Középfokú Intézmények Felvételi Információs Rendszerében (KIFIR) kell előállítaniuk március 21-22-én, és március 25-én éjfélig postára is kell adniuk, az OH-nak címezve.

A nyolc- vagy hatévfolyamos gimnáziumba egyénileg jelentkezők, illetve magyarországi általános iskolával tanulói jogviszonyban nem lévő egyéni jelentkezők önállóan módosíthatják jelentkezésüket a KIFIR-ben. A módosító tanulói adatlapot ez esetben is március 25-én éjfélig postára kell adniuk, az OH-nak címezve - közölte a hivatal.

Címkék: felvételi, iskola

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.