Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2018. November 29. 07:37, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay

Két településen rendeznek időközi választást vasárnap

Két településen rendeznek időközi választást vasárnap

Két településen rendeznek vasárnap időközi önkormányzati választást: Szennán polgármestert és önkormányzati képviselőket, Nemesszentandráson településvezetőt választanak.

A Somogy megyei Szennán azért rendeznek időközi választást, mert a képviselő-testület szeptemberben feloszlatta magát. A polgármesteri székért a Fidesz-KDNP jelöltje, a települést jelenleg vezető Salamon Gyula, valamint a független Vimola József Endre verseng, a négy képviselői helyre tízen pályáznak, közülük négyen a Fidesz-KDNP színeiben, a többiek függetlenként. A Kaposvárhoz közeli község 593 választópolgára voksolhat a vasárnapi választáson.

A Zala megyei Nemesszentandráson a korábbi polgármester, Szatai Tibor (független) halála miatt tartanak időközi választást. A polgármesteri posztért egyetlen jelölt indul: Herczeg László (független), aki jelenleg önkormányzati képviselő. A zalai település választói névjegyzékében 218-an szerepelnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 06:00, szerda | Belföld

Hőség - Magyar Péter: csak a legszükségesebb célokra használjuk a vezetékes ivóvizet!

Magyar Péter miniszterelnök kedd esti Facebook-üzenetében arra kért mindenkit, hogy a következő napokban csak a legszükségesebb célokra használja a vezetékes ivóvizet.

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.