Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2012. Július 06. 12:13, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Kilenc hétig razziáznak az adóellenőrök Borsodban

Kilenc hétig razziáznak az adóellenőrök Borsodban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Adóigazgatóságának adóellenőrei júliustól kilenc héten keresztül fokozottan ellenőrzik az idegenforgalmilag frekventált üdülőhelyeken üzemelő kereskedelmi és vendéglátó egységeket, a jelentősebb rendezvényeket, fesztiválokat, vásárokat, valamint a szezonális jellegű elárusítóhelyeket - tájékoztatta a megyei adóigazgatóság pénteken az MTI-t.

A revíziók célja a főleg a nyári hónapokban dolgozó vállalkozók fokozott ellenőrzése, a feketegazdaság visszaszorítása, a fogyasztók védelme, az adóelkerülésből adódó jogosulatlan piaci előnyök megakadályozása, ezáltal a jogkövető magatartást gyakorlók tisztességes versenyének biztosítása.
Az adóellenőrök kiemelten vizsgálják a számla-, nyugtaadási kötelezettség betartását, a forgalmazott árucikkek eredetét és a foglalkoztatás szabályszerűségét, de a játékgépek, pénznyerő automaták szabályszerű működtetését is ellenőrzik - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld

NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása

Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.

2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld

EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál

Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.