Hírek
2017. Február 10. 10:28, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti
Kiskorútól rabolt cigit a verekedős 16 éves lány
Fiatalkorúak fegyházában letöltendő, négy hónapos felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek jogerősen egy keszthelyi lányt, aki veréssel rabolt néhány szál cigarettát egy kiskorútól
- tájékoztatta a Zalaegerszegi Törvényszék pénteken az MTI-t. Az akkor 16 éves lány 2015 novemberében egy keszthelyi társasház bejáratának közelében cigarettát kért egy kiskorútól. A gyerek közölte, hogy nem ad, mert neki is kevés van, mire a lány pofon vágta, a hajánál fogva a földre rántotta, s a földön térdelő gyereket többször megrúgta.
A vádlott ezután újra cigarettát követelt, mire a további bántalmazástól tartó kiskorú odanyújtotta a cigarettásdobozt, amiből a lány kivett néhány szálat, aminek a vádirat szerint összesen 64 forint volt az értéke.
A Keszthelyi Járásbíróság bűnösnek mondta ki a vádlottat, akit rablás miatt négy hónap, végrehajtásában másfél év próbaidőre felfüggesztett, fiatalkorúak fegyházában letöltendő szabadságvesztésre ítélt. A felfüggesztés idejére elrendelte a lány pártfogó felügyeletét is.
A törvényszék közleménye kitér arra: a rablás olyan erőszakos bűncselekmény, amely - a társadalomra kiemelkedően veszélyes volta miatt - soha nem lehet szabálysértés, ezért az igen csekély értékre való elkövetés is bűntettként büntetendő. Fiatalkorú elkövető esetében a kiszabható szabadságvesztés legrövidebb időtartama egy hónap, a leghosszabb pedig öt év lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek
Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben
A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek
A termesztőig vezettek a drogfogás szálai
A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)
