Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2019. December 06. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kissé mérséklődik a hideg a hétvégén

Kissé mérséklődik a hideg a hétvégén

Jellemzően borult, párás idő lesz a hétvégén. Kissé mérséklődik a hideg, ahol naposabb lesz az idő, ott több fokkal fagypont felett alakulhatnak a maximumok

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön küldtek el az MTI-nek.

Pénteken az ország nagy részén borult, párás, helyenként tartósan ködös idő várható. A magasabban fekvő helyek mellett nagyobb eséllyel a déli megyékben szakadozhat fel a felhőzet és lehet némi napsütés. Néhol előfordulhat hószállingózás, esetleg ónos szitálás. A leghidegebb órákban mínusz 8 és mínusz 2, napközben mínusz 4 és plusz 1 fok között alakul a hőmérséklet, de ahol szakadozottabb lesz a felhőzet, ott plusz 2 és plusz 6 fok közötti értékek is előfordulhatnak.

Szombaton is az ország nagyobb részén borult, párás, néhol tartósan ködös idő várható, de kisebb körzetekben (nagyobb eséllyel a Dél-Alföldön, Alpokalján) szakadozhat a felhőzet, átmenetileg kisüthet a nap. Számottevő csapadék legfeljebb északkeleten és a délkeleti határnál lehet, de kisebb ónos szitálás, hószállingózás bárhol kialakulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 6 és 0 fok között várható. A nappali maximumok általában mínusz 3 és plusz 2 fok között alakulnak, de ahol kisüt a nap, több fokkal melegebb lehet.

Vasárnap is az ország nagyobb részén marad a borult, párás idő, csak kevés helyen (nagyobb eséllyel a Dél-Dunántúlon) szakadozhat fel átmenetileg a felhőzet. A látási viszonyok a korábbi napokhoz képest kedvezőbbek lehetnek. Számottevő csapadék nem lesz, de kisebb ónos szitálás, hószállingózás bárhol kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 3, a legmagasabb általában mínusz 2 és plusz 2 fok között várható. A naposabb tájakon több fokkal melegebb lehet - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.